فرهنگ اسلامی دارای برخی از زیباترین شاهکارهای معماری جهان است. جزئیات دقیق و زیور آلات و ویژگی های منحصر به فرد معماری اسلامی محل توجه اصلی است.  در اینجا ده انتخاب ما از ساختمان های تاریخی و معاصر زیبای کشورهای اسلامی است.


10. حمام سلطان امیر احمد ، کاشان، ایران

ساخته شده در قرن شانزدهم، امروزه این حمام  جاذبه توریستی محبوبی است. این حمام به عنوان یک سایت میراث ملی ثبت شده است. حمام با کاشی های زینتی شگفت انگیز تزئین شده است، که برخی از آنها فیروزه ای و طلایی هستند. معماری فوق العاده و دکوراسیون، اهمیت تاریخی و فرهنگی، یکی از محبوب ترین مکان های این منطقه است. حمام در تمام سال برای بازدید باز است .

 


9. روستای آبی Chefchaouen، مراکش

این روستا در قرن 15 بنا نهاده شده و توسط کوههای ریف احاطه شده است  Chefchaouen معروف به شهر آبی است . نکات برجسته تاریخی آن و فرهنگ محلی قابل توجه است، اما بیشتر توجه به خاطر رنگ آبی ساختمان های آن است که گردشگران زیادی را در طول سال جذب می کند. بازدیدکنندگان همچنین از قدم زدن در خیابان ها، بازدید از بازار صنایع دستی واز غذاهای محلی لذت می برند. یک روستای زیبای تاریخی واقع در محیط دیدنی.


8. کاخ Montaza، اسکندریه، مصر

ساخته شده در سال 1932، این سایت به عنوان کاخ تابستانی برای شاه فواد I خدمت کرده است. در ساحل دریای مدیترانه، معماری قصر ترکیبی از سبک های ترکی و فلورانس است. امروزه کاخ و باغهای گسترده سلطنتی آن برای مردم قابل مشاهده و بازدید است. یک مکان فوق العاده به اطراف نگاه کنید و قدم زدن در باغها را بیاموزید. این کاخ در قسمت غربی شهر یافت می شود. و از طریق اتوبوس یا تاکسی به آنجا می توانید بروید .


7. برج العرب Burj Al Arab، دبی، امارات متحده عربی

یکی از لوکس ترین هتل ها در جهان است که تنها هتل هفت ستاره در جهان است. Burj Al Arab جذابیتی دارد. و آن این است که از بیرون شکل آن یادآور یک بادبان است، در حالی که درون آن بازدیدکنندگان با لوکس ترین تجهیزات برجسته تحت تاثیر قرار می گیرد. معروف ترین هتل در جهان، که ارائه  لوکس ترین اقامت را می دهد .

 


6. مسجد جامع اصفهان، ایران

مسجد تماشایی نتیجه ساختارهای مداوم است که از قرن هفتم تا قرن بیستم صورت گرفته است. با این حال، در نظر گرفته شده است که قدیمی ترین مسجد در کشور است. همچنین شاهکار معماری فارسی است. یک معماری فارسی پر معنا، یک مسجد معروف.

با ادامه معرفی بناها و اماکن معروف و زیبای کشورهای اسلامی همراه سایت برترین جاذبه ها باشید.


5. مسجد حسن دوم، کازابلانکا، مراکش

این مسجد برخی از آمارها را دگرگون می کند: این مکان بزرگترین مسجد در آفریقا است و با 210 متر (689 فوت) دارای بلندترین مناره در جهان است. مسجد سنگ مرمر در سال 1993 به پایان رسید و در ساحل اقیانوس اطلس قرار دارد که از طریق طبقه شیشه ای در سالن قابل مشاهده است. یکی از ساختمان های مهم در مراکش. با تاکسی از مرکز شهر به این مکان دسترسی آسانی وجود دارد .

 


4. قصر Alhambra، اندلس، اسپانیا

مجموعه قصر و قلعه خیره کننده است که در طول حکومت مسلمانان بر اسپانیا ساخته شد. فوق العاده زیبا ، ​​طراحی شگفت انگیز. بنابراین کل مجتمع نفس گیر است: باغ ها، چشمه ها، و نماهای بیرونی، جزئیات هنری شگفت انگیز در داخل ساختمان. معروف ترین نمونه معماری عربی در اروپا. به سرعت از مرکز شهر به اینجا خواهید رسید .

 


3. مسجد نصیرالملک، شیراز، ایران

این مسجد در سال 1888 ساخته شده است. با این حال این دکوراسیون شیشه ای رنگ آمیزی باور نکردنی یک سایت نفس گیر ایجاد می کند. هنگامی که نور خورشید از طریق این پنجره ها می درخشد، کل فضا با نور رنگی پر می شود. دارایاهمیت تاریخی و معماری ، در اوایل صبح، زمانی که زاویه اشعه خورشید به درون نور را راه می دهد بسیار چشم گیر است .

 


2. مسجد Selimiye، ادیرنEdirne ترکیه

ساخته شده در قرن شانزدهم، این یک مسجد معروف عثمانی است که یکی از بهترین نمونه های معماری اسلامی است. طراحی روشن، عناصر و سبک آن تا امروز ستایش شده است. این مسجد در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. یک نمونه معروف از معماری اسلامی، مسجد زیبا و مقصد توریستی محبوب در ترکیه است. از طریق استانبول و یا شهرهای دیگر با اتوبوس می توانید به اینجا برسید .

 


1. مسجد بزرگ شیخ زاید، ابوظبی، امارات متحده عربی

مسوول می گوید، وظیفه مسجد این بود که ارزش های سنتی، معماری و طراحی را با هماهنگی های مدرن ترکیب کند. .مواد ساخت آن از کشورهای مختلف، از جمله غیر اسلامی، به ارمغان آورده شده است. دارای اهمیت معماری، فرهنگی و معنوی. بهترین راه برای رسیدن به این مکان در ابوظبی با تاکسی است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 8

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!